Talentovaní žáci a jejich úspěchy

DAVID ŠTEBEL

Razí heslo:  „Žádný zápas nesmíte vzdát, a to ani, když zrovna prohráváte.“

S hokejem začal v 6 letech a své první zkušenosti sbíral na nedalekém rybníku. Svou pílí a disciplínou se postupně dopracoval k tomu, že v současné době hraje v klubu HC Orlová za kategorii jak mladších, tak starších žáků a je kapitánem týmu HC Orlová mladší žáci. Zároveň je již druhou sezónu nominován do projektu Výchova talentované mládeže ČSLH (VTM U13), kde s týmem Moravskoslezského kraje sbírají body a poháry z mezikrajských turnajů.

V loňské sezóně byl poprvé přihlášen do celorepublikové mládežnické hokejové soutěže Jarní liga, kde se s týmem probojovali až do finále play off a v pražské ŠKODA ICERINK aréně vybojovali krásné 3. místo. Velký úspěch zaznamenal o letošních prázdninách v OSTRAVAR ARÉNĚ, kde s týmem mladších žáků vyhráli zápas nad klubem North Park HC New York (USA), přičemž David se na vítězství podílel 4 góly a 3 asistencemi.

I když si z ledu občas odskočí na fotbalové hřiště klubu FC Baník Rychvald, s nímž odehrává zápasy za kategorie mladších i starších žáků, i tak jeho srdeční záležitostí stále zůstává ledová plocha.

Bojová umění – Jirka Glatz

Již čtvrtým rokem navštěvuji sportovní kroužek Taekwondo WT.  Jedná se o korejské moderní bojové umění, jehož hlavním cílem je sebeobrana. Závodí se ve  stínových bojích/ POOMSAE-sestavy/, plnokontaktním zápase a nedílnou součástí je silové a dovednostní přerážení. Taekwondo má samozřejmě i jiný přesah než ten sportovní. Své cvičence vede k 5 zásadám : čestnost, zdvořilost, vytrvalost, sebeovládání a nezkrotný duch.Na svůj první turnaj se žádný cvičenec nedostane hned. Je toho mnoho, co se musí naučit a osvojit,aby se mohl porovnat v příslušné technické a věkové kategorii se soupeři. Samotný průběh závodu je dán časovým harmonogramem, kdy závodník čeká na svou kategorii a mezitím probíhá strečinková příprava. Závodník nastupuje na plochu před zraky 4 rozhodčích a mnoho dalších závodníků a diváků. Tento moment je velice náročný na psychiku a každý závodník s tím musí umět pracovat. Po předvedení dané sestavy rozhodčí hodnotí technickou vyspělost závodníka, např. Jak kope a jak vysoko, provedení úderů a krytů v pohybu a celkovou prezentaci předvedené sestavy. Závodníci jsou hned číselně ohodnoceni a nejlepší tři z  kategorie  oceněni.

Turnaj jsem si užil a už se těším na další, který se bude konat za pár dní v Budapešti.

Když Vás sport baví – Matyáš Vítek

V pěti letech začínal s gymnastikou, které se věnoval pod vedením olympijského medailisty Jiřího Tabáka. Stal se přeborníkem Moravskoslezského kraje v družstvech a v jednotlivcích skončil na 2. místě. Potom hrál stolní tenis v klubu Slavia Orlová. Ve své věkové kategorii byl druhý v okrese Karviná.

Ve 3. třídě začal hrát basketbal v přípravce na ZŠ Ke Studánce. Je hráčem BK Snakes Orlová a zároveň reprezentuje i BK Snakes Ostrava, kde loni hrál v kategorii s o rok staršími hráči. S tímto týmem v minulé sezóně postoupil na Mistrovství ČR, kde nakonec obsadili 8. místo. Matyáš byl vyhlášený nejužitečnějším hráčem svého týmu a navíc dokázal zvítězit v dovednostní soutěži, které se zúčastnili nejlepší hráči všech dvanácti družstev na mistrovství.

V letošní sezóně bude hrát za dvě kategorie ve svém klubu a zároveň se dostal do nominace výběrového týmu pod hlavičkou BK Snakes Ostrava, který se skládá z hráčů z pěti klubů. Tento tým bude hrát mezinárodní soutěž European Youth Basketball League  v kategorii U14 (Matyáš je o rok mladší) a čekají ho turnaje v Rize, Moskvě a Gdyni.

????????????????????????????????????

Chce být špičkovým hokejistou

Matyáš Mlýnek, žák 5. A třídy, má za sebou první sezónu v dresu hokejového klubu HC Vítkovice. A jak tato sezóna dopadla? V krajské soutěži pátých tříd vybojovali kluci 1. místo a Matyáš obsadil v kanadském bodování třetí příčku. Na vánočním turnaji skončili druzí za slavnou Kometou Brno. DSC_0140-2[1]

Z velikonočního mezinárodního turnaje ve Francii si chlapci přivezli pohár a zlaté medaile. Myslím, že všichni přejeme Matyášovi co nejvíce úspěchů i v dalších sezónách a ať se mu splní jeho sen – hrát na kanadském ledě!

Mgr. Milan Fus

Další tenisový talent z Orlové

Ve dnech 16. – 18. 1. 2016 se v TK Slavia Orlová konal celostátní turnaj mladších žáků, kterého se zúčastnilo celkem 24 soutěžících.

Nejlepším z01e všech se stal žák 5. A naší školy Dominik Kubatko, který ve dvouhře vybojoval krásné 1. místo. Nezklamal ani ve čtyřhře, kde byl neméně úspěšný a skončil rovněž na prvním místě. O radost ze svého umístění se podělil se svými spolužáky, kterým přinesl ukázat krásné poháry. Moc gratulujeme a držíme pěsti do dalších sportovních bojů.

Mgr. Vlasta Kramná, tř. uč.

Síla, výdrž, vůle, odhodlání

Tímto krédem se řídí Jirka Červeňák ze třídy 8. A, který patří mezi naše vzpěračské20151124_105112 naděje. Vzpírá za VŠOZ Horní Suchá. Na Mistrovství České republiky v Teplicích zvítězil ve své váze ve dvojboji v kategorii starších žáků. JEN TAK DÁLE, JIŘÍ !

Cyklistické úspěchy

Naše žákyně Kristýna Weglarzová ze 7. A  se v kategorii žákyň umístila druhá na 37. ročníku Moravskoslezského poháru mládeže v silniční cyklistice pro rok 2015.2015-09-21 07.53.39

Spolu s Markétou Huráčovou z 3. B zabodovaly i v další soutěži. Na Cyklozávodech v Orlové získaly pro naši školu 1. místo. Oběma žákyním blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. MilanFus

Orlová má talent

Koncem minulého měsíce se v domě dětí a mládeže konal 2. ročník soutěže Orlová hledá talent. V mladší kategorii se představilo 12 soutěžících dívek, které volily různé druhy tance. Z vítězství se nakonec radovala žákyně 4.A třídy Sabrina Pěgřimočová, která předvedla energický disco tanec a jak sama sdělila TV Polar, vystoupení si užívala, poněvadž tanec ji velice baví a naplňuje.

03 05

To samozřejmě není její jediný úspěch. Z mistrovství ČR v České Lípě si přivezla rovněž první místo. Vítězství si vytančila i v soutěži Děti fitness 2015 v dubnu v Havířově v sólo kategorii „Amazing dance“. Tím výčet jejích úspěchů zdaleka nekončí. Mohla bych jmenovat mnoho dalších soutěží, ve kterých skončila vždy na předních místech. Svěřenkyni p. Gabriely Kristen gratulujeme a přejeme hodně radosti z tance i do dalších soutěží.

tř. uč. Mgr. Vlasta Kramná

Naše malá tanečnice

Míša Stankušová ze 4.B je velmi pilná a svědomitá nejen ve škole, ale i na poli mimoškolní činnosti. Za tanec pod vedením Gabriely Kristen získala v letošním škol. roce několik významných ocenDSCF2598ění: jedno 3. místo, tři 2. místa a tři 1. místa.

To poslední a nejcennější 1.místo získala v České Lípě na mistrovství ČR. Své taneční umění nám předvede také na naší školní akademii. Míši gratulujeme a přejeme hodně energie do dalších úspěchů.