Okresní kolo – Atletické závody družstev

10.5.2018 Vyp Od rkaleta

Starší dívky  se před 14 dny probojovaly na Okresní pohár rozhlasu v atletice do Havířova. Kde postoupily z 1. místa v městském kole základních škol z Orlové, Rychvaldu, Petřvaldu a Dolní Lutyně. Dívky 9.5.2018 svedly v Havířově na sportovním oválu ZŠ Kudeříkové  velmi únavný boj v konkurenci 8 škol z okresu.

Vedly si velmi dobře a  dokonce konkurenci sportovních škol stačily. Bojovalo  9 vybraných žákyň  jako družstvo v běhu na 60m, 800m,  skoku vysokém, skoku dalekém, vrhu koulí  a štafetě 4x60m.  Dívky dosáhly velmi dobrých výsledků.  Aneta Gebková obsadila 1. místo ve skoku vysokém a 3. místo v běhu na 60m. Anna Gabzdylová byla 7. v běhu na 60m , Zuzana Kalinová skončila v rozběhu na 800m na 2. místě, v celkovém součtu pak na 6. – 8. příčce ve shodném čase se třemi závodnicemi. Veronika Regecová obsadila 5. místo na kouli, kde hned příčku za ní skončila Gabriela Gorolová, Karin Michalíková pak byla 11. Gabriela Gorolová taktéž uspěla ve skoku dalekém kde obsadila 4. místo. Ve štafetovém běhu se dívky umístily 4. V celkovém součtu to dívkám stačilo na bramborovou medaili, obsadily krásné 4. místo. Je to krásné umístění v konkurenci sportovních škol, když uvážím, že naše škola nedisponuje, tak krásným sportovním areálem, jako mají ostatní sportovní školy okresu. Dívkám děkuji za reprezentaci a těším se na příští rok, třetí místo nám totiž uteklo o pár atletických bodů, což je třeba zlepšit výkon jedné závodnice o pár centimetrů ve vrhu či skoku.

Děvčata reprezentovala ve složení:  Gebková A. , Gorolová G. , Gabzdylová A. , Kalinová Z. , Rybová K., Mihalíková K., Ogrocká A. , Regecová V a Svobodová N.