Běh ulicemi města

13.5.2015 Vyp Od rkaleta

Město Orlová pořádalo 5.5.2015 u příležitosti výročí osvobození města „Běh osvobození“. Závody se již každoročně konaly pro žáky místních škol a veřejnost z Orlové a partnerských polských měst . Jako každým rokem se účastnili i žáci naší školy. Tentokráte však byly závody pojaty novým způsobem. Neběhala se již známá téměř dvou a půl kilometrová trať  jen jednotlivcem, ale tato trať byla dělena na čtyři menší úseky. Tedy dvou a půl kilometrovou trať si mezi sebe dělili vždy 4 žáci v dané kategorii. Pro děti byl tak závod mnohem přístupnější a na hezké umístění mohli dosáhnout i Ti, kteří nejsou zrovna trénovanými běžci. Prezence, start a cíl běhu, stejně jako slavnostní vyhlášení, se uskutečnilo na náměstí 28. října v Orlové-Lutyni. Trasa asi dvoukilometrového běhu vedla ulicemi města a přilehlým lesoparkem. I žáci naší školy letos dosáhli dvou výborných umístění. V kategorii 7. tříd  skončili chlapci na krásném 3. místě (Ogrocki, Vomastek, Kubánek a Jurček) a v kategorii 9. tříd skončili taktéž chlapci na 2. místě (Michalík, Daněk, Pomkla a Blaník). Moc závodníkům gratulujeme , není lehké uspět v konkurenci polských závodníků, kteří se na běh specializují. Vedení města, spolu s odborem školství, kultury a sportu, tak připravilo dětem hezký závod. Více ze závodů napoví foto.