Běh osvobození  – štafety 4×400 m (2. stupeň)

6.5.2024 Vyp Od Bednarzová

Žáci naší školy se dne 3. května zúčastnili štafetového závodu 4×400 m s názvem „Běh osvobození“. Na závod bylo přihlášeno 9 družstev. Nejlepšího výsledku dosáhli chlapci ve složení Matyáš Pazdoň, Marek Ogrocki, Jakub Zapletal,  všichni z 9.B, čtvrtým běžcem byl Tobias Teichman z 8.A.  Obsadili 2. místo za GOA v kategorii 2007 – 2009.  Škoda jen, že běžci GOA neběželi v našem rozběhu. Dalšího úspěchu dosáhla děvčata ve složení Hana Vavříčková, Valerie Truhlářová, Bára Káňová, všechny z 8.A, a Emma Chylková ze 7.A. Bára v posledním úseku se těsně před cílovou páskou dostala na 3.místo před štafetu ZŠ Školní. Došlo však k chybě při vyhodnocování pořadí a děvčata na stupních vítězů chyběla. Podali jsme protest, který byl uznán. Pořadatelé se omluvili a slíbili, že přivezou do školy nové ceny a předají je děvčatům.    Ostatní družstva se umístila na čtvrtých a pátých místech. Závodu se zúčastnilo celkem 36 žáků téměř ze všech tříd 2. stupně. Všichni žáci dali do závodu vše, běželi naplno a společně s pedagogy si užili krásné sportovní dopoledne.  Více už o atmosféře napoví fotografie.