Přespolní běh základních škol v Orlové

5.10.2023 Vyp Od Bednarzová

Ve středu 27.9.2023 proběhlo městské kolo soutěže v přespolním běhu mezi ZŠ a SŠ. Počasí přálo, sluníčko hřálo, ale vyhovovalo jenom rozhodčím, běžcům ubíralo síly, pro vytrvalostní běh je ideální 12 stupňů Celsia . Okruhy v orlovském lesoparku jsou ideální pro tento sport. Přihlásilo se 6 škol, takže závodilo šest šestičlenných družstev. Všichni dorazili v dobré náladě, včetně pedagogického dozoru. ZŠ Ke Studánce obsadila letos jen tři kategorie. Starší dívky ZŠ Ke Studánce obsadily 3. místo v družstvech. V jednotlivcích Beata Ptáčková doběhla na pěkném třetím místě, její dobrá letní hokejová příprava byla vidět (brankářka HC Orlová). Před závodem si všichni prošli trať, aby někdo v lesoparku nezabloudil. Všichni doběhli do cíle ve zdraví a to je nejdůležitější. Oči všem v cíli zářily štěstím, že okruhy v  kopcovitém terénu zvládli a něco zažili. Tratě měřily podle věku (1500 m, 2000 m, 3600 m). Co říci na závěr, jen to, že běh je nejdostupnější forma zdravého pohybu pro všechny a orlovský lesopark k tomu přímo nabádá. Pokud se dětem tato forma pohybu dostane,  jak říkám „pod kůži“ už teď, zůstane jim na celý život a nebudou muset v budoucnu řešit zdravotní a jiné problémy se svou tělesnou schránkou, kterou nelze vyměnit a máme ji na celý život. Najdou zkrátka zdravou drogu.