Běh osvobození  – výsledky ZŠ Ke Studánce

9.5.2023 Vyp Od Bednarzová

Letošní ročník „Běh osvobození“ se jako každoročně konal 3.5.2023 na atletickém oválu v Orlové. Na výborně připravenou a zorganizovanou běžeckou akci v délce 4 x 400 m se z naší školy přihlásilo celkem 8 štafet. Poprvé běžely i žákyně z 1.stupně. Chlapci  naší školy ve složení Matyáš  Pazdoň, Marek Šandrik, Marek Ogrocki a Jakub Zapletal s přehledem metodou start  – cíl porazili celkem 13 štafet. Na druhém místě skončila ZŠ Mládí a třetí GOA. Ukázkově probíhalo předávání štafetového kolíku za běhu a Kuba ve finiši předvedl svou rychlost a  ještě náskok zvýšil. Kdo běhu rozumí, ví, že čas 4:52 na celkových 1600 m je vynikající. Štafeta děvčat ve složení Martina Matušková, Viktorie Truhlářová, Valerie Truhlářová a Klára Capinská mezi dvanácti štafetami skončila na pěkném druhém místě.  Děvčata   si věřila a chtěla vyhrát nad štafetou z Polska, jejich výkon však zatím nestačil. V Polsku tato štafeta, v trochu jiném složení při závodech, rovněž skončila druhá.  Více o atmosféře závodu  napoví fotografie z běhu.